Dom / Anime / Sunrise

WYSZUKIWARKA


Sunrise

Kakumeiki Valvrave 2nd Season

TV12 epsSunrise

Haruto i jego towarzysze kontynuują walkę z siłami Dorssii. Jednak w samym środku bitwy wiele spraw pozostaje bez odpowiedzi, w tym przeszłość L-Elfa i jego kolegów żołnierzy, przeznaczenie tajemniczej dziewczyny Liselotte oraz uczucia Haruto, Shouko i Saki. Relacje i lojalność każdego z członków armii zostaną wystawione na próbę, gdy starcie ideałów i władzy osiągnie punkt kulminacyjny.

Kakumeiki Valvrave

TV12 epsSunrise

W 71. roku Prawdziwej Ery ludzie z powodzeniem rozszerzyli swoją działalność w przestrzeni kosmicznej i rozpoczęli życie w niezależnych koloniach galaktycznych. Świat jest podzielony między dwie główne nacje: Stany Zjednoczone Atlantic Rim (ARUS) i Federację Paktu Wojskowego Dorssia (Dorssia) – supermocarstwa, które toczą ze sobą wojny na Ziemi i w przestrzeni kosmicznej. W tej rozdartej wojną epoce trzecia frakcja, składająca się z Japonii i Wysp Republiki Oceanu (JIOR), żyje w pokoju i prosperuje ekonomicznie, zachowując neutralność wobec swoich wojowniczych sąsiadów. Akcja Kakumeiki Valvrave rozpoczyna się w kosmicznej kolonii JIOR, gdzie spokojne życie siedemnastoletniego Haruto Tokishimy zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie do neutralnej kolonii wdziera się flota Dorssian. Ich celem jest przejęcie Valvraves: potężnej, ale podobno zmechanizowanej broni ukrytej głęboko w szkole Haruto, Akademii Sakimori. W powstałym chaosie Haruto natrafia na jeden z Valvraves. W obliczu zagrożenia życia swoich przyjaciół, Haruto wchodzi do mecha i podpisuje umowę na jego moc w zamian za swoje człowieczeństwo. Z pomocą L-elfa – enigmatycznego agenta Dorssian i utalentowanego stratega – Haruto i Valvrave rozpoczynają rewolucję, by wyzwolić świat.

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo

TV25 epsSunrise

Angelise Ikaruga Misurugi jest pierwszą księżniczką szlachetnego Imperium Misurugi. Królestwo doświadczyło ogromnej potęgi i dobrobytu dzięki rozwojowi rewolucyjnej technologii znanej jako „Mana”, abstrakcyjnej giętkości światła, która sprawiła, że światowe problemy wojny i zanieczyszczenia zostały zredukowane do ponadczasowego pokoju.

Jednak nie wszyscy są obdarzeni zdolnością władania Maną. Ci, którzy nie potrafią, są nazywani Normami – wyrzutkami społeczeństwa, którzy są uważani za zagrożenie dla cywilizacji i żyją pod ciągłym prześladowaniem, a sama Angelise jest jedną z wielu osób, które chcą wytępić Normy. Kiedy Angelise obchodzi szesnaste urodziny, okazuje się, że w rzeczywistości jest Normą. Powstaje chaos, opinia publiczna jest oburzona, a niegdyś uwielbiana księżniczka zostaje zesłana do Arzenal: odległej bazy wojskowej, gdzie Normy są zmuszane do poboru.

Teraz była królewna musi przystosować się do surowego i skrajnie odmiennego stylu życia; pilotuje mechaniczne roboty zwane „Paramail”, aby odeprzeć wielkie, niszczycielskie bestie zwane DRAGONAMI. Jednak złowroga prawda o tych dzikich stworzeniach może wszystko zmienić.