Dom / Anime / MAPPA

WYSZUKIWARKA


MAPPA

Chainsaw Man

TV? epsMAPPA

Denji ma proste marzenie – wieść szczęśliwe i spokojne życie, spędzając czas z dziewczyną, która mu się podoba. To jednak dalekie od rzeczywistości, ponieważ Denji zostaje zmuszony przez yakuzę do zabijania diabłów, aby spłacić swoje miażdżące długi. Używając swojego pupila Pochity jako broni, jest gotów zrobić wszystko dla odrobiny gotówki. Niestety, jego przydatność się wyczerpała i zostaje zamordowany przez diabła związanego umową z yakuzą. Jednak w niespodziewanym obrocie wydarzeń, Pochita łączy się z martwym ciałem Denji’ego i nadaje mu moce diabła piły łańcuchowej. Teraz może przekształcić części swojego ciała w piły łańcuchowe, a odrodzony Denji używa swoich nowych umiejętności, aby szybko i brutalnie pozbyć się swoich wrogów. Przyciągając uwagę oficjalnych łowców diabłów, którzy przybywają na miejsce zdarzenia, otrzymuje propozycję pracy w Biurze Bezpieczeństwa Publicznego jako jeden z nich. Mając teraz możliwość zmierzenia się nawet z najtwardszymi wrogami, Denji nie cofnie się przed niczym, by spełnić swoje proste, nastoletnie marzenia.

Re-Main

TV12 epsMAPPA

Po incydencie, który spotkał Minato Kiyoumizu zimą w trzeciej klasie gimnazjum, chłopak postanowił, że rzuci piłkę wodną i już nigdy do niej nie wróci, choć sprawiała mu ona sporą frajdę. Jednak po rozpoczęciu szkoły średniej Minato stwierdza, że danie temu sportowi drugiej szansy mu nie zaszkodzi — w ten właśnie sposób dołącza do szkolnego klubu piłki wodnej wraz ze swoimi przyjaciółmi. Nie wygląda jednak na to, aby początek nowej drużyny miał obejść się bezproblemowo.

Zankyou no Terror

TV11 epsMAPPA

Alternatywna wersja teraźniejszości. Tokio zostało zdziesiątkowane przez niespodziewany atak terrorystyczny, zaś jedyną poszlaką mogącą doprowadzić do winnego jest wrzucony do internetu dziwaczny filmik. Policja skonsternowana tą zagadkową wskazówką jest bezsilna wobec szerzącej się wśród ludzi paranoi. Podczas gdy wszyscy szukają przestępczego umysłu skrywającego się za tą tragedią, dwoje tajemniczych dzieci – dzieci, które nawet nie powinny istnieć – zręcznie wprowadza w życie swój potworny plan. Przeklęci by chodzić po tym świecie, nosząc imiona Dziewięć i Dwanaście, dwójka ta łączy siły i tworzy „Sfinksa”, tajną organizację mającą na celu obudzić ludzkość z jej drzemki – pociągnąć za spust i zakończyć istnienie tego świata. Hasło przewodnie anime to „Pociągnij za spust i skończ z tym światem”.

Takt Op. Destiny

TV12 epsMadhouseMAPPA

Pewnego dnia na Ziemię spadł meteoryt, z którego powstały potwory zwane D2. Jedyną słabością tych stworów jest muzyka, lecz siła D2 sprawiła, że muzyka została zakazana na całym świecie. W 2047 roku w Ameryce istnieje grupa kobiet Musicart, która posiada moc potrafiąca zniszczyć D2. Dyrygent Takt zamierza współpracować z członkinią Musicart, Unemi, z nadzieją, że muzyka zostanie zwrócona światu.