Dom / Anime / Diomedéa

WYSZUKIWARKA


Diomedéa

Isekai Yakkyoku

TV12 epsDiomedéa

Po stracie młodszej siostry na nieuleczalną chorobę, światowej sławy badacz medyczny Kanji Yakutani dał z siebie wszystko, by leczyć pacjentów, poświęcając swoje życie na wymyślanie nowych leków. Po przepracowaniu się na śmierć w wieku 31 lat, były farmaceuta budzi się jako 10-letnie dziecko, w którego ciało uderzył piorun. Odkrywa, że został reinkarnowany w średniowiecznym świecie jako Falma, dziecko szanowanej rodziny De Médicis. W świecie, w którym istnieją boskie sztuki – magia przyznawana dzięki błogosławieństwom bóstw opiekuńczych – Falma zdaje sobie sprawę, że jego ciało gości bóstwo opiekuńcze medycyny. Chłopiec otrzymał mityczne boskie sztuki tworzenia i redukcji, a także zdolność natychmiastowego diagnozowania chorób w ciałach ludzi. Wkrótce odkrywa straszny stan medycyny w tym świecie: tylko szlachta może sobie pozwolić na opiekę medyczną, która w najlepszym wypadku jest nieskuteczna, a w najgorszym szkodliwa. Wykorzystując nowoczesną wiedzę i swoje boskie moce, Falma stopniowo zdobywa sławę aptekarza mimo młodego wieku, zyskując nawet uznanie dworu cesarskiego. Kiedy w końcu zdobywa własną aptekę, wyrusza w podróż do celu, jakim jest poprawa opieki zdrowotnej w Imperium San Fleuve i uczynienie jej dostępną dla wszystkich.

Seiken Tsukai no World Break

TV12 epsDiomedéa

„Historia łącząca szkołę, walkę mieczem i magię”. Akcja toczyć się będzie w prywatnym liceum, do którego ściągani są „zbawcy”, młodzieńcy, którzy zachowali pamięć ze swoich poprzednich wcieleń. Są wśród nich Shirogane i Kuroma – pierwsi przyzywają bronie z użyciem mocy Prana, a drudzy manipulują energią Mana by dziesiątkować wrogów magiczną mocą. W szeregi szkoły wstąpił pewien chłopiec, Moroha Haimura, który w poprzednich wcieleniach był zarówno Shirogane jak i Kuroma.

Nogizaka Haruka no Himitsu

TV12 epsDiomedéa

Tytułowa bohaterka to gwiazda szkoły. Pochodzi z baaardzo bogatej rodziny (zwrócił ktoś kiedyś uwagę na specyficzny obraz ludzi bogatych prezentowany w anime?), jest urocza, uczy się wzorowo, a przy tym jeszcze wspaniale gra na fortepianie. Nic więc dziwnego, że doczekała się w swojej szkole swoistego kultu i grupy wiernych fanów. Problem polega na tym, że Haruka ma hobby, którego ujawnienie momentalnie zdyskredytowałoby ją w oczach innych – jest bowiem otaku. Ma ukochane anime o słodziutkiej magical girl à la Cardcaptor Sakura, uwielbia czytać pewien magazyn mangowy i robi, co tylko może, aby nikt nie dowiedział się o tych zainteresowaniach, niegodnych szanowanej przez wszystkich panny z dobrego domu. Wszak w oczach jej szkolnych znajomych fani anime to ludzie żywcem wyjęci z produkcji w rodzaju Otaku no Video, typowi nieudacznicy, którymi należy pogardzać. Przypadkowo hobby Haruki odkrywa jeden z uczniów – Yuuto. Ów sekret łączy ich i tak zaczyna się przyjaźń, która powoli, ale nieuchronnie przekształca się w coś więcej.

Load More