Dom / Anime / / Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo

Angelise Ikaruga Misurugi jest pierwszą księżniczką szlachetnego Imperium Misurugi. Królestwo doświadczyło ogromnej potęgi i dobrobytu dzięki rozwojowi rewolucyjnej technologii znanej jako „Mana”, abstrakcyjnej giętkości światła, która sprawiła, że światowe problemy wojny i zanieczyszczenia zostały zredukowane do ponadczasowego pokoju.

Jednak nie wszyscy są obdarzeni zdolnością władania Maną. Ci, którzy nie potrafią, są nazywani Normami – wyrzutkami społeczeństwa, którzy są uważani za zagrożenie dla cywilizacji i żyją pod ciągłym prześladowaniem, a sama Angelise jest jedną z wielu osób, które chcą wytępić Normy. Kiedy Angelise obchodzi szesnaste urodziny, okazuje się, że w rzeczywistości jest Normą. Powstaje chaos, opinia publiczna jest oburzona, a niegdyś uwielbiana księżniczka zostaje zesłana do Arzenal: odległej bazy wojskowej, gdzie Normy są zmuszane do poboru.

Teraz była królewna musi przystosować się do surowego i skrajnie odmiennego stylu życia; pilotuje mechaniczne roboty zwane „Paramail”, aby odeprzeć wielkie, niszczycielskie bestie zwane DRAGONAMI. Jednak złowroga prawda o tych dzikich stworzeniach może wszystko zmienić.

TV | Sunrise | 25 Odcinków